Метортрит инструкция и описание

Міжнародна назва

Methotrexate

Код АТС

Антинеопластичні та імуномодуліруючі засоби

L01 Протипухлинні препарати

L01B Антиметаболіти

L01BA Структурні аналоги фолієвої кислоти

L01BA01 Метотрексат

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій жовтого кольору, прозорий.

склад

1 мл
метотрексат динатрію 10.97 мг, що відповідає змісту метотрексату 10 мг
Допоміжні речовини: натрію хлорид - 7 мг, натрію гідроксиду розчин 2М - 1.76 мг (22 мкл), натрію бензоат розчин 1М - до pH - 8.5 ± 0.1, вода д / і - до 1 мл.

упаковка

0.75; 1; 1.5; 2 мл - шприци скляні (1) в комплекті з голкою для п / к введення - упаковки контурні осередкові (1) - пачки картонні.

Фармакологічна дія

Протипухлинний препарат.

показання

Метортріт, показання до застосування

Гострий лімфолейкоз, трофобластичної хвороба, рак шкіри, рак шийки матки і вульви, рак стравоходу, плоскоклітинний рак голови та шиї, рак ниркової миски та сечоводів, остеогенна і мягкоклеточная саркома, саркома Юінга, рак легені, рак молочної залози, герміногенні пухлини яєчка і яєчників , рак печінки, рак нирки, ретинобластома, медуллобластома, рак статевого члена, лімфогранулематоз.

Важкі форми псоріазу (у разі неефективності стандартної терапії).

Важка форма ревматоїдного артриту (у разі неефективності стандартної терапії).

Протипоказання

Виражені порушення функції печінки та / або нирок, лейкопенія, тромбоцитопенія, вагітність. Метотрексат не слід застосовувати при імунодефіцитних станах.

Спосіб застосування та дози

Приймають всередину, вводять в / в, в / м, інтралюмбально. Встановлюють індивідуально, залежно від показань і стадії захворювання, стану системи кровотворення, схеми протипухлинної терапії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Метотрексат протипоказаний до застосування при вагітності. При необхідності застосування в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Жінки дітородного віку повинні використовувати надійні методи контрацепції під час застосування метотрексату.

В експериментальних дослідженнях встановлено ембріотоксичну і тератогенну дію метотрексату.

Побічні дії

З боку травної системи: можливі виразковий стоматит, анорексія, гінгівіт, фарингіт, нудота; рідко - діарея, мелена, ентерит, панкреатит; в окремих випадках (при тривалому щоденному застосуванні) - некроз печінки, цироз, жирова атрофія, перипортальній фіброз печінки.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, анемія, тромбоцитопенія.

З боку центральної нервової системи: відчуття втоми, запаморочення; рідко - головний біль, афазія, сонливість, судоми.

З боку репродуктивної системи: порушення оогенезу і сперматогенезу, олігоспермія, порушення менструального циклу, зниження лібідо, імпотенція.

З боку сечовидільної системи: гематурія, цистит, виражені порушення функції нирок.

Алергічні реакції: озноб, зниження опірності до інфекції; рідко - кропив'янка, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона.

Дерматологічні реакції: шкірний висип, фотосенсибілізація, порушення пігментації, телеангіектазії, акне, фурункульоз.

особливі вказівки

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при виражених порушеннях функції печінки.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказаний при виражених порушеннях функції нирок.

Не слід застосовувати метотрексат при асциті, плевральному випоті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, подагрі або нефропатії (в т.ч. в анамнезі).

Не рекомендується застосовувати у пацієнтів з вітряною віспою (в т.ч. недавно перенесеної або після контакту з хворими), оперізувальний герпес та іншими гострими інфекційними захворюваннями.

Перед початком терапії і на тлі проведеного лікування слід контролювати картину периферичної крові, функцію печінки і нирок, рентгенографію грудної клітини.

При лікуванні ревматоїдного артриту або псоріазу розгорнутий загальний аналіз крові слід робити не рідше 1 разу на місяць, а лабораторні дослідження функції печінки або нирок не рідше 1 разу на 1-2 місяці.

При застосуванні з приводу псоріазу не слід переривати місцеве лікування захворювання. При передозуванні рекомендується застосування кальцію фолінату (але не пізніше ніж через 4 год).

При проведенні комбінованої протипухлинної терапії слід дотримуватися особливої ??обережності при одночасному застосуванні метотрексату у високих дозах з препаратами, які мають нефротоксичну дію (наприклад, з цисплатином).

Не рекомендується проводити вакцинацію пацієнтів та членів їх сімей.

З обережністю слід поєднувати метотрексат (навіть в низьких дозах) з ацетилсаліциловою кислотою.

В експериментальних дослідженнях встановлено канцерогенну і мутагенну дію метотрексату.

взаємодія

При одночасному застосуванні з вітамінними препаратами, що містять фолієву кислоту або її похідні, можливо зниження ефективності метотрексату.

Одночасне застосування НПЗЗ у високих дозах може призвести до збільшення концентрації цього препарату в плазмі і до подовження періоду його виведення, а також до збільшення концентрації цього препарату, не пов'язаного з альбумінами плазми, що в свою чергу посилює токсичні ефекти метотрексату (перш за все на шлунково-кишкового тракту і систему кровотворення ).

При одночасному застосуванні з пеніцилінами метотрексату (навіть в низьких дозах) можливе посилення його токсичних ефектів.

При одночасному застосуванні з сульфаніламідами, особливо з ко-тримоксазол, існує ризик посилення міелодепрессівного дії.

При застосуванні азоту закису у пацієнтів, які отримують метотрексат, можливий розвиток важкої непередбачуваною мієлодепресії, стоматиту.

При одночасному застосуванні з метотрексатом вальпроєвоїкислоти можливе зменшення її концентрації в плазмі крові.

Холестирамін зв'язує метотрексат, зменшує його ентерогепатичну рециркуляцию, що призводить до зниження його концентрації в плазмі крові.

При одночасному застосуванні з меркаптопурином можливе підвищення його біодоступності внаслідок порушення метаболізму при "першому проходженні" через печінку.

Неоміцин і паромоміцин зменшують абсорбцію метотрексату з шлунково-кишкового тракту.

У пацієнтів, які отримують омепразол, можливе підвищення концентрації цього препарату в плазмі крові.

При одночасному застосуванні з пробенецидом можливо 3-4 кратне збільшення концентрації цього препарату в плазмі крові внаслідок зменшення його нирки.

При одночасному застосуванні метотрексату з ретиноїдами можливе підвищення ризику гепатотоксичної дії.

Саліцилати потенціюють дію метотрексату внаслідок зменшення його нирки.

Після курсу лікування тетрацикліном метотрексат, застосовуваний навіть в низьких дозах, може надавати токсичну дію.

При послідовному введенні метотрексату і фторурацилу можливий синергізм дії; фторурацил, введений перед метотрексатом, може зменшувати його токсичність.

Цисплатин надає нефротоксичну дію і тому може зменшувати ниркову екскрецію метотрексату, що призводить до посилення його токсичності.

Можливе підвищення токсичності при застосуванні циклоспорину у пацієнтів, які отримували метотрексат.

Новости медицины:


Резерв лекарств 0 шт.