Азакс инструкция и описание

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АЗАКС (AZAX)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: azithromycin; 9-деоксо-9а-аза-9а-метил-9а-гомо еритроміцин А (у вигляді дигідрату);

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, овальні, з лінією розлому з одного боку;

склад: 1 таблетка містить азитроміцину у вигляді дигідрату азитроміцину 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль преже латинізований, гідроксипропіл целюлоза, натрію лаурилсульфат,   натрію кроскармелоза, кальцію фосфат двозамінений дигідрат, аеросил 200, лактоза безводна, магнію стеарат, покриття Sepifilm 752 Blanc.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС  J01F А 10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Азитроміцин має широкий спектр антимікробної дії. До препарату чутливі грам позитивні коки: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalactiae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G, Staphylococcus aureus; грам негативні бактерії: Нaemophylus influenzae, H. parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordatella pertussis, B. parapertussis, Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікро організми (Bacteroides bivins, Clostridium perfinges, Peptostreptococcus spp.), а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Тreponema pallidum і Borrelia burgdoferi. Не впливає на грам позитивні мікро організми, стійкі до еритроміцину.

Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується із травного каналу, що зумовлено стiйкiстю у кислому середовищі і лiпофiльнiстю. Біодоступність становить 37%. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5 - 3 год і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 0,5 г азитромiцину. Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенiтального тракту, зокрема у передмiхурову залозу, шкіру і м'які тканини. Концентрація препарату в тканинах і клітинах у 10 - 15 разів вища, нiж у сироватці крові. Висока концентрація у тканинах і тривалий період напiввиведення зумовлені низьким зв’язуванням азитромiцину з білками сироватки крові, а також здатнiстю проникати в еукарiотичнi клітини і концентруватися в середовищі з низьким рН,   що оточує лiзосоми. У свою чергу, це визначає великий об’єм уявного розподілу (31,1 л/кг) і високий плазматичний клiренс. Доведено, що фагоцити доставляють препарат у місця інфекції, де і вивiльняють його. Добре проникнення азитромiцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими він транспортується в осередки запалення, сприяє антимiкробнiй активності препарату. Незважаючи на високу концентрацію у фагоцитах, азитромiцин   істотно не впливає на їхню функцію.   У бактерицидних концентраціях в осередках запалення препарат зберігається протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози, що дало змогу розробити нетривалі (3- та 5-денні) курси лікування.

Елімінація азитроміцину   із сироватки крові відбувається у два етапи: період напів виведення становить 14 - 20 год між 8 і 24 год після прийому препарату і 41 год – в інтервалі від 24 до 72 год, що дає змогу застосовувати препарат 1 раз на добу.

Показання для застосування. Лікування інфекційних захворювань, спричинених чутливими до препарату збудниками:

– інфекції ЛОР-органів (ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит);

– інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бронхіт, хронічний бронхіт у стадії загострення, пневмонія);

– інфекції шкіри і підшкірної тканини (мігруюча еритема – перша стадія хвороби Лайма (борелiоз), бешиха, iмпетиго, фурункульоз, піодермія, повторно інфіковані дерматити);      

– інфекції, що передаються статевим шляхом, та інфекції сечового тракту (гонорейний і не гонорейний уретрити, цервіцит, кольпіт).

Протипоказання. Підвищена чутливість до азитроміцину. Вагітність і годування груддю. Дитячий вік до 15 років.

Спосіб застосування та дози. Дози та термін лікування встановлюються лікарем. Азакс приймають внутрішньо за 1 год до або через 2 год після їди 1 раз на добу.

Дорослим і дітям віком старше 15 років при інфекціях ЛОР-органів і дихальних шляхів призначають по 500 мг (1 таблетка) 1 раз на добу протягом 3 днів.

При гострих інфекціях сечостатевих органів (гострий уретрит, цистит, цервіцит, кольпіт) – 2   таблетки Азаксу одноразово.

При хворобі Лайма призначають 2 таблетки одноразово в перший день лікування, у подальші дні – по 1 таблетці 1 раз на добу з 2-го по 5-й день.

Побічна дія. Можливі нудота, блювання, метеоризм, діарея, біль у животі, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ. Дуже рідко може з’явитися неприємне відчуття у ділянці серця, ангіо невротичний набряк, шкірні висипи, головний біль, фото сенсибілізація.

Передозування.

Симптоми: тимчасова   втрата   слуху,   виражена   нудота,   діарея,   блювання.  

Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля;   симптоматична   терапія.

Особливості застосування. У зв’язку з особливостями фармакокінетики препарату при зазначених   показаннях   не виникає необхідності   застосовувати   препарат довше зазначеного в інструкції часу.

Для осіб літнього віку немає необхідності змінювати дозу.

Слід обережно застосовувати Азакс у хворих з тяжкими порушеннями видільної функції нирок і печінки, при серцевих аритміях (можливі шлуночкові аритмії, подовження інтервалу PQ).

Застосування препарату не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Абсорбція азитроміцину істотно не змінюється при одночасному прийомі антацидних засобів або блокаторів Н2-гіста мінових рецепторів, але рекомендується, щоб інтервал між прийомами цих препаратів становив не менше 2 год. Слід обережно призначати азитроміцин одночасно з теофіліном, терфенадином, варфарином, карбамазепіном, фенітоїном, триазоламом, дигоксином, ерготаміном, циклоспорином, оскільки азитроміцин посилює ефекти зазнчених препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Упаковка. По 1 або 3 таблетки в блістері, кожний блістер у картонній упаковці.

Умови відпуску. За рецептом.

Новости медицины:


Резерв лекарств 0 шт.